Predsjednik i zamjenici predsjednika sindikata

Štampa PDF
  • Lejla Čopelj - predsjednica
  • Gojko Lalović - podpredsjednik
  • Denis Ferović - podpredsjednik

4. Predsjednik Sindikata i dva Zamjenika predsjednika Sindikata

Član 46.

Sindikat ima Predsjednika Sindikata i dva Zamjenika predsjednika Sindikata, koje bira i razrješava Skupština Sindikata.

Mandat Predsjednika i dva Zamjenika predsjednika Sindikata je četiri godine sa mogućnošću ponovnog izbora.

Predsjednik i Zamjenici predsjednika Sindikata su za svoj rad odgovorni Skupštini Sindikata.

Predsjednik i Zamjenici predsjednika Sindikata su ujedno i Predsjednik i Zamjenici predsjednika Upravnog odbora Sindikata.

Član 47.

Predsjednik i Zamjenici predsjednika Sindikata obavljaju sljedeće poslove:

• zastupaju Sindikat;
  • staraju se o izvršavanju donesenih odluka i zaključka Sindikata;
  • odgovorni su za zakonit rad Sindikata;
  • zastupaju interese članstva pred državnim organima i javnošću;
  • potpisujeaktekojedonosiUpravniodborSindikata;
  • odlučuju o upotrebi sredstava za realizaciju odluka Upravnog odbora Sindikata;
  • organizuju pružanje pravne zaštite i
  • vrše druge poslove i radne zadatke koje im povjeri Upravni odbor Sindikata u skladu sa Statutom i Poslovnikom o radu.

Poslove iz prethodnog stava Zamjenici predsjednika Sindikata obavljaju po ovlaštenju Predsjednika, u slučaju njegove odsutnosti, odnosno po ovlaštenju Upravnog odbora Sindikata.

(*izvod iz Statuta SPDS)