Danas je u Zgradi institucija BiH odrzan zajednicki radni sastanak predstavnika reprezentativnih sindikata po pitanju izrade Kolektivnog ugovora.

Sindikati su u proteklom periodu radili na izradi Nacrta kolektivnog ugovora koji ce biti predmet pregovora sa Vijećem ministara BiH. Usaglašeni su dostavljeni komentari Sindikata državnih službenika i zaposlenika u institucijama BiH, Saveza sindikata policijskih organa BH i Sindikata Uprave za indirektno podrezivanje, te će biti sačinjen integralni Nacrt kolektivnog ugovora i dostavljen Ministarstvu pravde BiH radi pokretanja dalje procedure kolektivnog pregovaranja sa poslodavcem.

U ime članstva sindikata i u svoje lično ime upućujem zahvalnost svim kolegama koji su uzeli učešće u ovom procesu. Idemo dalje do konačnog cilja.

Lejla Čopelj, predsjednica SDSZ